تصاویر دلخراش از قبل و بعد جنگ حلب و میزان خسارات در بزرگترین شهر سوریه

تصاویر دلخراش از قبل و بعد جنگ حلب و میزان خسارات در بزرگترین شهر سوریه

جنگ حلب پس از حدود چهار سال و نیم نبرد و خونریزی به پایان خود نزدیک شده است. توافق آتش بس در بزرگترین شهر سوریه به مردمی که از شهر خود آواره شده بودند، اجازه داده تا کم‌کم به خانه‌های خود بازگردند. نیروهای طرفدار دولت هم که تقریبا تمام مناطق تحت کنترل شورشیان را در این شهر در اختیار گرفته‌اند، در تلاش هستند تا شهر را از حضور جنگجویان شورشی پاک‌سازی کنند.

جنگ حلب از سال ۲۰۱۲ شروع شد و بر اساس آمار، بیش از ۳۰ هزار نفر در این شهر جان خود را از دست دادند و ۲۰ هزار نفر دیگر نیز آواره شدند. شهر حلب که زمانی یک مقصد توریستی محبوب و مشهور با سنگ‌های مرمر دیدنی و جذاب بود، در حال حاضر و بر اثر نبرد نیروهای طرفدار دولت با مخالفان و تروریست‌های داعش به یک خرابه تبدیل شده است. بیشتر آثار باستانی این شهر آسیب دیده که از جمله‌ی آن می‌توان به مسجدی بزرگ مربوط به قرن ۸ و ارگ حلب به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین قلعه‌های جهان اشاره کرد.

نبرد و خونریزی در حلب رو به پایان است اما بسیاری از آسیب‌ها و خرابی‌ها هیچ‌گاه قابل جبران نیستند. تصاویر دلخراش زیر از قبل و بعد جنگ در حلب سوریه تهیه شده و نشان‌دهنده‌ی میزان خسارات و خرابی‌ها در این شهر بزرگ است.

این مطلب در ۳ صفحه تهیه شده و از قسمت انتهایی مطلب می‌توانید به صفحه‌ی مورد نظر مراجعه کنید

عکس‌هایی از قبل و بعد جنگ حلب

۱#

جنگ حلب

۲#جنگ حلب

۳#جنگ حلب

۴#جنگ حلب

۵#جنگ حلب

۶#جنگ حلب

۷#جنگ حلب

۸#جنگ حلب

۹#جنگ حلب

۱۰#جنگ حلب

منبع: گجت نیوز
اشتراک‌گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *