ویژگی جدید ویندوز 10 Enterprise دسترسی همزمان و از راه دور چندین کاربر را فراهم می‌کند

ویژگی جدید ویندوز 10 Enterprise دسترسی همزمان و از راه دور چندین کاربر را فراهم می‌کند

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در حال نزدیک‌ترشدن به توسعه‌ی قابلیت شگفت‌انگیزی در نسخه‌ی Enterprise ویندوز ۱۰ است که می‌تواند امکان «multi session» از راه دور را برای کاربران فراهم کند.

در ماه می (اردیبهشت‌ماه)‌، خبرهایی در مورد تلاش مایکروسافت برای توسعه‌ی قابلیت جدیدی به‌نام «multi session» از راه دور روی ویندوز ۱۰ مطرح شد. با توسعه‌ی این قابلیت و امکان جدید، کاربران می‌توانند با استفاده از تنظیمات برنامه‌ی ویندوز ۱۰ Enterprise، از راه دور به برنامه یا دسکتاپ دسترسی داشته باشند، بدون آنکه نیازی به نصب شدن برنامه‌ها روی سرور خاصی وجود داشته باشد. احتمال دارد این قابلیت جدید و کاربردی به‌زودی در دسترس کاربران قرار گیرد.

ویندوز 10

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت، نسخه‌ی جدید دیگری به ویندوز ۱۰ اضافه کرده که معمولا SKU نامیده می‌شود و مربوط به رداستون ۵ نسخه‌ی پاییز است.

با توجه به توییتی از سوی ترو آلهونن که چند روز قبل به‌اشتراک گذاشته شد، در حال حاضر، این نسخه‌ی جدید، به‌عنوان «Windows 10 Enterprise for Remote Sessions» شناخته می‌شود. ترو آلهونن، در حین اجرای رداستون ۵ (Build 17713) متوجه گزینه‌ی جدیدی شد که برای نصب در فهرست ویندوز ۱۰ اضافه شده است. سایر گزینه‌های نصب در تصویر نشان داده شده‌ است. همان‌طور که ملاحظه ‌می‌کنید یکی از گزینه‌ها «Windows 10 Enterprise for Remote Sessions» است؛ که امکان استفاده‌ی همزمان و از راه دور چندین کاربر را فراهم می‌کند.

با اینکه گزینه‌ی مربوط به دسترسی همزمان و از راه دور در فهرست دیده می‌شوند، ولی براساس اظهارات یکی از سخنگویان مایکروسافت زمان عرضه‌ی این امکان از سوی ردموندی‌ها هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده است. اوایل سال جاری میلادی مشخص شد که Microsoft برنامه‌های متعددی برای دسترسی از راه دور به دسکتاپ و برنامه‌های نصب‌شده روی سیستم دارد. در حال حاضر کاربران Windows 10 Enterprise، گزینه‌ای برای اجرای نسخه‌ی دسکتاپ ویندوز ۱۰ به‌صورت مجازی در اختیار دارند که برای این‌کار باید از سرور ویندوز استفاده کنند؛ ولی در Windows 10 Multi Session، امکان دسترسی همزمان و از راه دور چندین کاربر به دسکتاپ و برنامه‌ها بدون نیاز به سرور ویندوز فراهم می‌شود.

ترو آلهونن معتقد است با کمک این ویژگی جدید و با استفاده از SKU جدید، امکان برگزاری ده Multi Session وجود دارد. براساس شایعات و شنیده‌هایی که اوایل سال جاری مطرح شد، انتظار می‌رود که قابلیت Multi Session ویندوز ۱۰ با هر دو برنامه‌ی Win32 و Universal Platform ویندوز و همچنین با مرورگر Edge مایکروسافت نیز کار کند. انتظار می‌رود که آپدیت نسخه‌ی رداستون ۵ ویندوز ۱۰، اواخر اکتبر ۲۰۱۸ (اوایل آبان‌ماه)‌ یا در اواخر سپتامبر (اواخر مهرماه)‌ در نمایشگاه Ignite IT Pro منتشر شود.

منبع: زومیت
اشتراک‌گذاری

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *